+420 775 760 500
Zásilky expedujeme také na SLOVENSKO. We ship to all European countries.

Puškohled Valiant Zephyr II 4-16x50 SF SIR FBR MOA

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.4.2024
Možnosti doručení
Kód: VL2007
9 090 Kč 7 512 Kč bez DPH
Puškohled Valiant Zephyr II 4-16x50 SF SIR FBR MOA
Doprava zdarma - SvětZbraní.cz
Doprava zdarma
při objednávce nad 3 000 Kč
Platba kartou - SvětZbraní.cz
Platba kartou online
Mastercard & Visa
Doručení do druhého dne - SvětZbraní.cz
Doručení do druhého dne
při objednávce do 12:00
Soutěž o ceny za 15 000 Kč
Soutěž o ceny za 15 000 Kč
pro všechny registrované uživatele

Puškohled Valiant Zephyr II 4-16x50 SF SIR FBR MOA

U 2. generace optik Zephyr české firmy Valiant došlo nejen k funkčním a dizajnovým změnám, ale také ke kompletnímu přepracování optické soustavy, díky které puškohled získal ještě lepší optické vlastnosti.

Přiblížení puškohledu Zephyr II je nastavitelné v rozsahu od 4x do 16x. Proto dokáže tak vyhovět požadavkům střelby i na velké vzdálenosti.

Jednodílná kontrukce těla puškohledu z leteckého hliníku podstatně zvyšuje odolnost. Vzhledem k použití skleněného kříže, je velice odolný a vhodný i na větší řáže s vyšší energií střely. Puškohled Zephy II je vhodný nejen pro PCP větrovky ale také silné pružinové vzduchovky či palné zbraně s energií i 6000 J.

Základní tubus o průměru 30 mm zajišťuje dostatek světla. Aby byla kvalita obrazu neměnná v závislosti na teplotních podmínkách je tubu puškohledu Zephyr II naplněn dusíkem. Čočky optické soustavy puškohledu jsou opatřeny několikanásobnou antireflexní vrstvou pro zvýšení světelnosti a ostrosti obrazu. Čočky jsou dále z venčí chráněny odnímatelnými krytkami Flip Open, aby se omezilo jejich znečištění. V případě silného protisvětla můžete využít dodávanou sluneční clonu.

Záměrná osnova, kříž typu FBR vychází z Mil Dotu, ale odlišuje prodloužením ve spodní části, která končí až v samém spodním poli puškohledu. Díky tomuto prodloužení je optika vynikající pro střelbu na větší vzdálenosti, střelec má k dispozici větší počet DOT bodů k nadsazení na cíl.

Komínky k regulaci pozice kříže jsou u řady puškohledu Valiant Zephyr II otevřené a opravdu vyladěné. Nebyl totiž přepracován jen dizajn, ale i samotný chod. Klikání je stabilní citelné jak hmatově, tak poslechově. Jeden klik ovlivňuje pozici kříže o 1/4 MOA na 100 yards. Nastavovací komínky mají zamykací funkci, takže nemusíte mít strach, že by během střelby došlo k rozlědění. Zamykací systém Fast Lock se ovládá velmi snadno. Komínek stačí potáhnout nahoru resp. do strany a můžete ihned provádět nastavení. Po nastavení stačí komínek zatlačit a pozice se zafixuje. Dále můžete využít také možnosti nulování komínku, tedy nastavení Vašich počátečních hodnot na 0. Velmi snadno se tak dokážete vrátit na původní hodnoty nástřelu. 

Levý komínek ve středu puškohledu Zephyr II skrývá další funkce. Jednou z nich je manuálně stavitelná paralaxa. Ta pomůže ovlivnit ostrost pozadí a kříže v závislosti na vzdálenosti na kterou aktuálné míříte. Rozsah paralaxy je od 10 yard do nekonečna. Součástí balení je také velké kolo paralaxy pro její snazší ovládání. V případě vady oka je možno obraz jednoduše doostřit pomocí regulace na okuláru od -2 do +2 dioptrie.

V horní části levého komínku najdete další funkci a to je centrální podsvětlení kříže. Červený podsvit lze regulovat v 11 krocích. Napájení podsvitu je zde řešeno skrze knoflíkovou baterii CR2032, která není součástí balení. Lze ji dokoupit v sekci doplňkové zboží, pod popisem zboží.

Jelikož dopředu netušíme, na jakou zbraň a montážní lištu puškohled použijete, nejsou součástí balení montážní kroužky. Předpokládáme totiž, že řada Zephyr II najde své uplatnění i u ostrých zbraní, které vyžadují ocelové montáže. Správné montážní kroužky podle potřeby výšky a typu uchycení najdete v sekci doplňkového zboží.

Obsah balení:

  • Valiant 4-16x50 SF SIR FBR
  • sluneční clona
  • velké kolo paralaxe
  • flip krytky objektivu a okuláru
  • hadřík
  • kartonová krabička

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství
Záruka: 2 roky
Celková délka [mm]: 341
Hmotnost [g]: 806
Barva podsvětlení: červené
Dioptrická korekce: ano
Montáž: bez montáže
Nastavitelné přiblížení: ano
Paralaxa s možností nastavení: ano
Podsvětlení: ano
Provedení kříže: leptaný
Průměr objektivu [mm]: 50
Průměr těla [mm]: 30
Rozsah parallaxy: 10yds - nekonečno
Typ kříže: FBR
Typ podsvětlení: center

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: